185 248 Kč s DPH

SIRIUS G2.1 se snaží zlepšit váš zážitek z poslechu pomocí pokročilých technik zpracování.
Špatně pořízené nahrávky a dokonce i rané digitální nahrávky mohou těžit z působivé výpočetní síly SIRIUS G2.1. Tento proces optimalizuje méně než původní nahrávky převzorkováním signálu způsobem, který potenciálně zlepšuje zážitek z poslechu horší nahrávky. Více

Výrobce: AURALiC Kód produktu: P00023 Doprava a platba

Univerzální přístup k vysokému výkonu ve všech formátech

SIRIUS G2.1 je čtvrtým přírůstkem do oceňované řady G2.1 produktů AURALiC. Jako systém představuje nyní stoh G2.1, který se skládá z ARIES G2.1, VEGA G2.1, LEO GX.1 a SIRIUS G2.1, jeden z nejpokročilejších digitálních zdrojů pro váš vysoce výkonný systém. SIRIUS G2.1 vylepšuje a optimalizuje signály ze všech zdrojů, ať už se jedná o soubory s vysokým rozlišením nebo streamy z horšího zdroje či formátu. S technologií SIRIUS G2.1 mají komprimované, ztrátové a nekvalitní nahrávky potenciál být vylepšeny, čímž se zlepší váš celkový zážitek. Protože SIRIUS G2.1 využívá otevřený standardní protokol, lze jej také připojit k převodníku libovolné značky, který kromě jiných funkcí a vlastností poskytuje globální škálu vzorkovacích frekvencí a formátů.  SIRIUS G2.1 poskytne univerzální rovnováhu světu rozmanitých formátů, rozlišení, topologií čipů D/A převodníků a typů algoritmů.


Využití převodníku DAC na maximum

Všechny převodníky DAC mají "sweet-spot", bod, ve kterém každý obvod DAC vyniká v určitém rozlišení nebo formátu. Obvody D/A převodníků postavené pro přehrávání DSD znějí lépe při přehrávání DSD a topologie D/A převodníků PCM fungují lépe, když jsou napájeny PCM. Převzorkováním na formát v rámci "sweet spot" převodníku DAC je čipu umožněno hrát podle svých silných stránek, protože se sníží požadavky na zpracování převodníku DAC.


Světová novinka

SIRIUS G2.1 poskytuje více vstupů a výstupů, což umožňuje připojení k různým digitálním zdrojům a D/A převodníkům. Inovační duch společnosti AURALiC pokračuje v zavádění prvních funkcí na trhu, čehož je příkladem jedinečná schopnost převodníku SIRIUS G2.1 dodávat převzorkovaný DSD signál do jakéhokoli kompatibilního USB DAC, což je první produkt na světě, který to umí.


Více pro kontrolu

Smart-IR je právě to - chytřejší řešení pro ovládání vašeho SIRIUS G2.1. Stejně jako u všech produktů AURALiC umožňuje Smart-IR ovládat určité funkce přehrávače SIRIUS G2.1 z libovolného počtu různých dálkových ovladačů, které již vlastníte. Můžete například naprogramovat dálkový ovladač pro rychlé přepínání mezi čtyřmi různými digitálními filtry přiřazením filtru jednotlivým tlačítkům na tomto ovladači. Tato funkce je snadno přístupná ve struktuře nabídky SIRIUS G2.1 a poskytuje vám další způsob ovládání nejen SIRIUS G2.1, ale celého zásobníku G2/2.1.


Integrovaná rodina zařízení

Zařízení G2 a G2.1 jsou postavena na nejmodernějších přenosových protokolech, výkonnějším zpracování a vylepšené izolační technice a představují nový koncept integrace komponent. Naše vlajková řada produktů poskytuje ultrarychlé připojení, a to výhradně díky technologii Lightning Link. Vše od zvukového signálu přes digitální taktování až po řídicí signály je snadno zpracováváno pomocí Lightning Link. Každý produkt G2 a G2.1 se může pochlubit portem pro připojení Lightning Link, což umožňuje jejich vzájemné propojení do stohu.

Specifikace

Zvukové vstupy
Lightning Link (až 384 K/32 bitů, DSD512)
USB Audio (až 384 K/32 bit, DSD512)*
AES/EBU (až 192 K/24 bit, DSD64 přes DoP)
Koaxiální (až 192 K/24 bitů, DSD64 přes DoP)
TOSLINK (až 192 K/24 bit, DSD64 přes DoP)Zvukové vstupy

Zvukové výstupy
Lightning Link (až 384 K/32 bit, DSD512)
USB Audio (až 384 K/32 bit, DSD512)**
AES/EBU (až 192 K/24 bit, DSD64 přes DoP)
Koaxiální (až 192 K/24 bitů, DSD64 přes DoP)
TOSLINK (až 192 K/24 bit, DSD64 přes DoP)

Srovnávací test***
THD+N: <-165 dB (převzorkování na PCM 44,1 K - 384 K)
THD+N: <-155 dB (převzorkování na DSD128 - DSD512)
THD+N: <-150 dB (převzorkování na DSD64)

Funkce zpracování
Zpětné blokování signálu a odstranění jitteru****
Resampler PCM a DSD
8pásmový parametrický ekvalizér
Kompenzace umístění reproduktorů
Vysoce přesné digitální řízení hlasitosti

Platforma pro zpracování
AURALiC Tesla G1 pro obecné hardwarové ovládání
AURALiC Proteus G2 pro zpracování hudebního signálu

Napájení
Tříkanálový interní lineární napájecí zdroj Purer-Power, nízkošumové provedení 10 uV pro zvukové obvody.

Interní hodiny
Trojité femto hodiny pro digitální výstupy, výstup USB a Proteus G2.

Eliminace šumu
Dvojitá galvanická izolace pro digitální a USB audio výstupy
Unity Chassis II s měděným krytem stínícím EMI

Síť
Gigabitový Ethernet (pro použití při aktualizaci firmwaru)

Spotřeba energie
50 W při max.

Rozměry Š × H × V
13,4 × 12,6 × 3,7 palce (34 × 32 × 9,6 cm)

Hmotnost
21,0 lbs (9,5 kg)

Povrchová úprava výrobku
Skříň z eloxovaného hliníku v matné černé barvě s měděným krytem stínícím EMI.

Obsah
AURALiC SIRIUS G2.1 Upsampling, procesor, napájecí kabel, kabel USB, kabel Lightning-Link, uživatelská příručka.

* USB audio vstup SIRIUS G2.1 nevyžaduje ovladač pro systémy Mac OS X a Linux. Ovladač AURALiC USB Audio Driver je vysoce doporučen pro použití se systémem Windows. Systém Mac OS X nepodporuje DSD512.
** USB DAC musí být kompatibilní se systémem Linux. DSD512 lze vyvést pouze prostřednictvím nativního formátu DSD, protože maximální výstupní rychlost DoP je omezena na DSD256. Ověřte si prosím kompatibilitu svého D/A převodníku.
*** Všechny testy jsou zpracovány v režimu filtru "Precise".
**** Všechny signály přicházející z libovolného vstupu budou nejprve převedeny na vysokofrekvenční vícebitový datový tok pro odstranění jitteru a pro případné zpracování povolené uživatelem. Zpracovaná data se poté převzorkují na výstupní frekvenci zvolenou zákazníkem a poté se odešlou ze systému SIRIUS G2.1. Tato struktura zpracování znamená, že SIRIUS G2.1 nemá režim passthrough a nebude propouštět obsah MQA.