Varianta neexistuje
Americký ořech

146 862 Kč s DPH

Dynaudio uvedlo 19. listopadu 2020 na trh limitovanou edici regálových reproduktorů Heritage Special – zcela ručně vyráběnou v centrále společnosti v dánském Skanderborgu.
Heritage Special je poctou některým legendárním Dynaudio reprosoustavám včetně modelů Crafft, Contour 1, Special Twenty-Five a dalších. Navenek jsou laskavě retro; uvnitř pak vyzývavě moderní. Více

Výrobce: DYNAUDIOKód produktu: P00151 Doprava a platba

Ručně vyráběné skříně

Reprosoustavy Heritage Special, jichž bylo pro celý svět vyrobeno jen 2.500 párů, mají skříň vyrobenou z 19 mm silné MDF desky povrchově upravené přírodní dýhou z amerického ořechu. Skříň je uvnitř vyztužená pro zvýšení tuhosti a zatlumená těžkým bitumenem pro další minimalizaci nežádoucích rezonancí.

Každý díl dýhy (včetně tenkých pásků okolo přední ozvučnice) je pečlivě sladěn se sousedícími díly pro co nejvyšší konzistenci vzhledu. Skříň prochátí třemi pečlivě provedenými fázemi broušení a lakování. Výroba jedné skříně trvá od začátku po dokončení něco málo přes tři dny.


Výškový reproduktor s prémiovou technologií

Kryt výškového reproduktoru pochází z oceňovaného modelu Esotar T330D. Za ním je ale nejnovější výškový měnič Esotar3, který najdete v nejvyšší řadě reprosoustav Dynaudio Confidence. Je to nejlepší a nejsofistikovanější výškový reproduktor, který kdy Dynaudio vyrobilo. Obsahuje větší zadní komoru, silný aerodynamický neodymiový magnetický systém, antirezonanční vnitřní vrchlík Hexis a lakovanou měkkou kalotu, charakteristickou pro Dynaudio.


Středobasový měnič nejvyšší třídy

V Heritage Special najdete posílenou verzi středobasového měniče, který byl použitý v již neprodávané řadě Evidence Platinum s cenovkou až 2 miliony Kč. Určitě si také všimnete jeho přesahů přes ozvučnici a charakteristické drážky – prvků které byly používány u dřívějších modelu reproduktorů Dynaudio. Nový reproduktor 18W75 XL Heritage Special (každý název nemusí být elegantní…) sdílí s řadou Evidence exponenciální konstrukci membrány, ale další technologie již posouvá na novou úroveň:

 • vylepšená cívka z hliníkového vodiče je nyní navinuta na nosiči ze skelných vláken
 • nový magnetický systém používá kombinaci neodymiových a ocelových magnetů pro vyladění toku vzduchu okolo závitů cívky, což redukuje druhé harmonické a vylepšuje jasnost
 • nový asymetrický vlnovec z materiálu Nomex, používaném u řad Confidence a Contour i, poskytuje ještě vyšší kontrolu pohybu membrány s vysokým zdvihem 


Zakázková výhybka

„Mozek“ reproduktoru, výhybka, byla od základu navržena ve vývojovém oddělení Dynaudio. Používá klasickou Dynaudio topologii 1. řádu s použitím vysoce kvalitních komponent německého výrobce Mundorf (včetně jejich ceněných kondenzátorů Evo Oil) a zakázkově vyráběných dílů specifikovaných v Dynaudio Labs. Výhybka využívá místní korekci impedance a technologii časového vyrovnání pro každý měnič s cílem dosáhnout mezi nimi hladkého přechodu.

Interní kabeláž je Van den Hul’s CS12 12 AWG, tlumicí materiál je vyráběn ve Švédsku. Pro připojení k zesilovači slouží high-end terminály WBT 710 Cu mC NextGen.


Vyrobeno pro individualisty

Každý pár reproduktorů Dynaudio Heritage Special má své vlastní číslo vyleptané do zadní desky z broušeného hliníku, vyrobeno je pouze 2.500 párů pro celý svět. Jde tak o jedinečnou šanci vlastnit unikátní kus Dynaudio historie a užívat si ho ve své poslechové místnosti. Po registraci na webu Dynaudio navíc majitelé mohou získat záruku 10 let.
Specifikace

 • Impedance: 4 ohmy
 • Frekvenční odezva: 42 Hz–23 kHz (± 3 dB)
 • Citlivost: 85 dB (2.83 V/1m)
 • Výhybka: 2-pásmová, 1. řádu, 2200 Hz
 • Výškový měnič: 1× 28 mm Esotar 3
 • Basový měnič: 1× 180 mm MSP
 • Typ reprosoustavy: Regálové
 • Rozměry: 208 × 385 × 320 mm, 208 × 385 × 337 mm (s mřížkou)
 • Hmotnost: 11 kg