Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

9 900 € s DPH

Wavedream NET je jedinečný produkt, který spojuje vysoce výkonný audio server a paměťový transport CD nejnovější generace.
Svou sbírku CD, přehrávání z interní paměti nebo nejnovější zážitky ze streamování si můžete vychutnat pouze z jednoho zařízení. NET je samozřejmě nejlepším doplňkovým zdrojem pro převodník Wavedream DAC přes připojení HDlink (I2S). Více

Výrobce: ROCKNAKód produktu: P00036-9 Doprava a platba

Vysoce výkonný zvuk založený na FPGA

Wavedream NET je postaven na výkonném digitálním zvukovém jádru, které streamuje všechna zvuková data do velké vyrovnávací paměti RAM. Audio data jsou taktována po masterclocku s ultra nízkým fázovým šumem, takže se stroj blíží ideálnímu zdroji. Výkonné jádro FPGA se v exkluzivním režimu stará o přehrávání disku, které je zcela odděleno stranou serveru. Také FPGA obsahuje velké množství jednotek DSP, které mohou být velmi efektivní při zpracování zvukových proudů v reálném čase, čímž se ušetří spousta výpočetního výkonu procesoru na straně serveru.


Izolovaný hudební server

Zvukový server zabudovaný v NET je galvanicky oddělen od zvukové strany, aby se zabránilo úniku jakéhokoli nežádoucího šumu do citlivých oblastí. Pečlivě jsme vyvážili spotřebu energie serveru s jeho výpočetním výkonem. Velmi velký výpočetní výkon znamená složitější a energeticky náročnější procesory, což pro reprodukci zvuku nemusí být nutně dobré. Software serveru je založen na odlehčené verzi systému Linux, která našemu čtyřjádrovému procesoru poskytuje dostatek prostoru pro paralelní provoz mnoha zvukových služeb.


Pouze lineární napájení

Jedním z našich cílů při návrhu bylo vyhnout se spínanému napájecímu zdroji, který může mít potenciálně vyšší šum a možné škodlivé účinky, pokud je umístěn v blízkosti citlivých zvukových obvodů. Proto jsou uvnitř sítě NET pouze lineární napájecí zdroje, včetně napájení pro stranu serveru. Na první pohled by někoho mohlo lákat použití výkonného procesoru podle zásady "čím větší, tím lepší". Ve skutečnosti není velký výpočetní výkon vždy nezbytný a jeho výhodou je nižší šum, jednodušší architektura, nižší vyzařované EMI a samozřejmě nižší spotřeba energie.
FUNKCE SOFTWARU

Softwarový balíček WDNET je dynamická kolekce zvukových služeb. Ovládají se prostřednictvím jednoduchého a přehledného webového rozhraní, ke kterému lze přistupovat z telefonu/tabletu nebo místního počítače. V současné době jsou podporovány následující služby

  • Roon Server - doporučená aplikace pro ovládání: Roon remote
  • MPD Server - doporučená aplikace pro ovládání:  MPD control, MPDroid
  • Upnp/DLNA
  • Airplay
  • HQplayer NAA
  • Ripování disků - FLAC, WAV, MP3 na místním úložišti


FUNKCE AKTUALIZACE

Digitální zvuk je velmi dynamická oblast, která se může rychle vyvíjet během pouhých několika měsíců. Rozhraní webového serveru spolu se službami lze snadno aktualizovat pouhým kliknutím z rozhraní.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

  • PCM 44,1K-384K, DSD64-DSD256
  • Místní úložiště (pouze ssd): 1 TB nebo 2 TB; na zvláštní přání 4 TB.
  • Vstupy: ETH, velkokapacitní paměť USB
  • Výstupy: SPDIF, AES/EBU, BNC, 2× HDlink (I2S), USB