Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

5 000 € s DPH

Aktivní bezdrátové reprosoustavy Focus 10 vám poskytují přístup ke všemu, co bylo kdy zaznamenáno a umístěno online. Více

Výrobce: DYNAUDIOKód produktu: P00099-4 Doprava a platba

Tyto kompaktní regálové reproduktory jsou nabité technologií streamování a konektivitou pro budoucnost, aby vám přinesly nový svět hudby v audiofilské kvalitě přímo do vašeho obývacího pokoje. A když říkáme ‚nabité‘, myslíme to vážně. Díky funkcím Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Roon, Bluetooth a UPnP připojení k místní síti dokáží Focus 10 přijímat streamování zvuku z jakéhokoli kompatibilního zařízení. Může to být notebook, telefon, tablet, paměťové zařízení připojené k síti… dokonce i chytré hodinky. Pokud je váš obsah uložen ve vysokém rozlišení, žádný problém. Na palubě jsou samozřejmě i tradiční analogové a digitální vstupy. Focus 10 zvládají rozlišení až 24 bit/192 kHz. Přičemž v této kvalitě komunikují i mezi sebou, pokud jsou navzájem propojeny kabelem. Bezdrátově to pak je 24 bit/96 kHz.

Focus 10 jsou aktivní, což znamená, že každý jednotlivý měnič je napájen vlastním zesilovačem. V každém reproduktoru jsou dva zesilovače – každý je přizpůsoben měniči, se kterým je spárován. Znamená to, že se v Dynaudio mohli zaměřit na silné stránky tohoto konkrétního měniče a vyzdvihnout je, aniž by museli dělat kompromisy pro jiné frekvence. Výškový reproduktor má 110W zesilovač a středobasový měnič má svůj vlastní zesilovač s výkonem 280 W. Použity byly vysoce kvalitní zesilovače třídy D s a sofistikovaný systém DSP. Stejně jako u profesionálních reproduktorů Dynaudio můžete u Focusu 10 v aplikaci zvolit, kde jsou ve vaší místnosti umístěny (u zdi, v rohu nebo ve volném prostoru)  a optimalizovat tak zvuk. K dispozici je dokonce integrovaná kalibrace akustiky Dirac Live. Reproduktory dokonce poznají, kdy mají na sobě magnetickou mřížku nebo nikoliv a podle toho optimalizují zvuk. A neustále sledují úrovně hlasitosti, které by mohly způsobit poškození měničů a zesilovače. Na zakázku vytvořený proměnlivý high-pass filtr tlumí basy při vysoké hlasitosti, aby byl zvuk vyvážený za každých okolností. V praxi to znamená, že při nižších úrovních hlasitosti získáte hlubší basy a celkově můžete poslech zesílit. 

Výškový reproduktor Cerotar je založen na špičkovém Esotar 3, který najdete v nejvyšší řadě Confidence. Ke zvýšení citlivosti využívá magnetický systém uhličitanu strontnatého Ferrite+, optimalizovaný pro proudění vzduchu. V praxi to znamená jasné, sladké a detailní výšky, které se snadno poslouchají… ideální pro poslech dlouho do noci. Středobasové jednotky Esotec+ jsou vyrobeny z MSP (Magnesium Silicate Polymer) materiálu, který v Dynaudio sami vyvinuli, zdokonalují a používají již čtyři desetiletí. Tato membrána poskytuje přesně tu správnou kombinaci lehkosti, tuhosti a tlumení pro neuvěřitelnou kontrolu nad středními a nízkými frekvencemi. Zkombinujte s lehkou hliníkovou kmitací cívkou (pro větší přesnost, kontrolu a jemnost) a vylepšeným magnetickým systémem, který generuje větší výchylky měniče (pro nižší, údernější basy a větší čistotu středů) a máte vzorec pro návykový zvuk. Design uzavřené ozvučnice umožňuje plně využít použité výkonné zesilovače a DSP (digitální zpracování signálu), to pak ústí v extrémně nízké frekvence, expresivní středy a vznosné výšky. 

 Specifikace

 • Hmotnost: 7.5 kg
 • Rozměry: 18 × 31.5 × 26.1 cm
 • Povrchová úprava: bílá, černá, ořech, světlé dřevo
 • Room Correction: Dirac Live
 • Frekvenční rozsah: 43 Hz – 22 kHz (+/- 3dB)
 • Výkon: 110 W (výšky), 280 W (středobasy)
 • Počet pásem: 2
 • Konektivita: Bluetooth, LAN RJ45, WiFi
 • Podporované audio formáty: PCM max. 24bit/192kHz
 • Podporované cloudové služby: AirPlay2, Internet radio, QPlay, Spotify connect, Tidal connect, UPnP, Chromecast
 • Vstupy: 1× digitální koaxiální, 1× optický toslink, 2× analogový RCA
 • Výstupy: 1× digitální koaxiální pro druhý reproduktor, 1× subwoofer RCA