12 500 € s DPH

Předzesilovač VK-85 od Balanced Audio Technology, který byl představen současně s výkonovým zesilovačem REX 300, stírá hranice mezi nejjemnějším lampovým a polovodičovým zvukem. VK-85 je vybaven charakteristickou vysokoproudovou topologií BAT Unistage s výstupy spojenými s transformátorem, která je základem celé řady předzesilovačů Balanced Audio Technology. Výstupní transformátory druhé generace VK-85 pracují ve spojení se symetrickým N-kanálovým zesilovacím blokem Unistage a zajišťují tak vysokoproudový provoz, který je charakteristickým znakem BAT. Přepracované schéma zapojení technologie SuperPak Quattro použité v REX 300 nabízí okouzlující úroveň hudební jemnosti a texturní krásy. Více

Výrobce: BATKód produktu: PRD00245 Doprava a platba

Předzesilovač VK-85 od Balanced Audio Technology, který byl představen současně s výkonovým zesilovačem REX 300, stírá hranice mezi nejjemnějším lampovým a polovodičovým zvukem. VK-85 je vybaven charakteristickou vysokoproudovou topologií BAT Unistage s výstupy spojenými s transformátorem, která je základem celé řady předzesilovačů Balanced Audio Technology.  Výstupní transformátory druhé generace VK-85 pracují ve spojení se symetrickým N-kanálovým zesilovacím blokem Unistage a zajišťují tak vysokoproudový provoz, který je charakteristickým znakem BAT.  Přepracované schéma zapojení technologie SuperPak Quattro použité v REX 300 nabízí okouzlující úroveň hudební jemnosti a texturní krásy.

SuperPak Quattro

Přepracovaný napájecí zdroj VK-85 obsahuje stejný SuperPak čtvrté generace, který se používá v REX 300. Kromě toho, že poskytuje čtyři úrovně filtrace, je připojen novým způsobem, který výrazně snižuje celkovou hlučnost předzesilovače. Součástky použité v SuperPaku Quattro zahrnují prvotřídní stříbrné fóliové/olejové kondenzátory, které zlepšují harmonickou přesnost - a jdou mnohem dál než červené kapsle typu chiclet, které se vyskytují ve většině konstrukcí bypassů napájecích zdrojů.

Unistage Design

Jednoduchost konstrukce, zejména v přímé signálové cestě, zůstává charakteristickým znakem puristického přístupu společnosti Balanced Audio Technology k topologii obvodů. Signál ve VK-85 prochází pouze jedním zesilovacím stupněm - bez negativních artefaktů, které lze přičíst oběma extrémům moderní konstrukce předzesilovačů: pasivním předzesilovačům a vícestupňovým bufferovaným aktivním obvodům. Obvod Unistage, který je ochrannou známkou společnosti BAT, zajišťuje maximální jednoduchost zesílení příchozího signálu pouze jednou a zároveň nepoužívá žádnou globální zpětnou vazbu, která by zdvojovala integritu tohoto signálu.

Vysokoproudý N-kanálový MOSFET obvod

Obvod VK-85 je založen na zařízeních N-Channel MOSFET. Polovodičové konstrukce obvykle používají v zesilovacím stupni komplementární N- a P-kanálová zařízení. Takové konfigurace jsou jednodušší na sestavení, ale trpí důležitou nevýhodou: P-kanálová zařízení jsou ze své podstaty horší než jejich bratři, protože jsou mnohem pomalejší. Ve VK-85 jsou obě strany průběhu zpracovávány identickými zařízeními - v identickém zapojení - což zajišťuje symetrii výsledného signálu.

Předzesilovač VK-85

Specifikace
Vstupy
3 XLR + 2 RCA

Výstupy - hlavní
2 XLR

Výstupy - páskové
1 RCA

Maximální zesílení
20 dB

Globální zpětná vazba
Žádná

Rozlišení ovládání hlasitosti
.5dB
Počet kroků regulace hlasitosti
140

Frekvenční odezva
2Hz až 200kHz

Vstupní impedance (minimální)
100k v každé fázi

Výstupní impedance
200 ohmů v každé fázi

Šum (nevážený)
-96 dB

Zkreslení při výstupním napětí 2V
.01%
Maximální výstupní signál
20V

Absolutní polarita
+/- pomocí přepínače na předním panelu

Spotřeba energie
250VA

Doplněk elektronek
Maximálně 80VA

Rozměry
48 × 14,6 × 39,5 cm (19” × 5.75″ × 15.5”)

Hmotnost
20 kg